YÜKSEK PERFORMANSLI MAYK KAPI SETLERİ‘Nİ OLUŞTURAN BİLEŞENLER
GERÇEK BİR YANGIN KAPISI, TÜM BİLEŞENLERİYLE BİR BÜTÜN OLARAK TEST EDİLEREK YANGIN PERFORMANSI KANITLANMALIDIR!

Söz konusu testlerin; uluslararası akreditasyona sahip yangın test laboratuvarlarında, TS EN 1634-1 ve BS 476/22 test standartlarına uygun olarak yapılması gerekir. MAYK Kapı Setleri, sahip olduğu yüzlerce yangın test kanıtı ile ahşap yangın kapılarının belirlenen standartlarda, sertifikalı ve istenilen teknik detaylara göre üretilmesini sağlayan bileşenler sunmaktadır. MAYK GÜVENCESİ İLE ÜRETİLEN KAPILARIMIZ, TÜM RESMİ MAKAMLAR, İTFAİYELER, BELEDİYELER, YAPI DENETİM FİRMALARI, ULUSLARARASI TUR OPERATÖRLERİ VE OTEL ZİNCİRLERİ TARAFINDAN ONAYLANMIŞTIR. MAYK KAPI SETLERİ KULLANILARAK ÜRETİLEN TÜM KAPILAR YANGIN YÖNETMELİĞİ KRİTERLERİNİ BİREBİR KARŞILAMAKTADIR

30,60 ve 90 DAKİKA YANGINA DAYANIKLI

EI30-S/ EI60-S/ EI90-S

Yangın dayanımlı oda kapıları, çıkması olası yangını belirlenen süreler boyunca oda içinde izole eder. Ayrıca, oluşan alev ve dumanın odadan çıkarak binanın diğer bölgelerine yayılmasını önleyerek can ve mal güvenliği sağlamaktadır.

NE BEKLENMELİ?

1.Yangın ve Duman Performansı: BS 476/22 veya EN 1634-1 standartlarına uygun EI30-S,EI60-S ve EI90-S test kanıtı
2.Akustik yalıtım: Uluslararası akredite ses laboratuvarlarından test kanıtı
3.Dayanıklılık: EN 1191 açma kapama testi kanıtı

DONANIM MUTLAKA BİRLİKTE TEST EDİLMİŞ OLMALI

  • YANGINA DAYANINLI KAPI KAPATICISI
  • YANGINA DAYANINLI MENTEŞELER
  • YANGINA DAYANINLI KİLİT
  • YANGINA DAYANINLI KAPI KOLU
  • YANGINA DAYANINLI KAPI KANADI
  • YANGINA DAYANINLI FİTİLİ
  • YANGINA DAYANINLI GİYOTİNİ

Aranan yangın dayanım performansına göre kapı kasası olarak MDF, yumuşak/sert ağaç, alüminyum veya çelik kasalar kullanılabilir.

Kapı kanadı için yangın dayanımlı, özel kimyasallarla sıkıştırılarak oluşturulmuş olan 3 tabakalı, içi dolu yonga levha setin bir parçası olarak verilmektedir. Bu levha üzerine kaplama, MDF,HPL veya direkt olarak boya uygulanabilmektedir

1- KAPI KANADI

Kapı kanadı için özel olarak geliştirilmiş 3 katmanlı monoblok yonga levha kullanılarak, gelişmiş kimyasal ve teknik yöntemlerle imal edilmektedir.

2- MENTEŞELER

BS476/22 ve EN 1634-1 testlerine göre yangın dayanıklılığı test edilmiş yaprak, askı veya gizli menteşeler.

3- KAPI KAPATICISI

Yangın dayanıklılığı test edilmiş: okullar, kamu binaları, ofisler, oteller ve hastaneler için uygun kapı kapatıcıları.

4- KİLİT VE KORUMA KİTİ

Yangına dayanıklı, koruma pedli kilitler.

5- FİTİLLER

Yangın ve duman fitilleri: oluşan soğuk dumanı, sıcak dumanı ve yangın geçişini engeller.

6- GİYOTİN

Kapının altı ve eşik arasında boşluğun kapatılması, yangın ve duman sızdırmazlığı, akustik yalıtım ve ışık geçirmezliği sağlar.

  • Aranan yangın performansına göre kapı kasası olarak MDF, yumuşak/sert ağaç, aluminyum veya çelik kasalar kullanılabilir. Kasa sete dahil değildir.
  • Kapı kanadı için yangın dayanımlı, özel kimyasallarla sıkıştırılarak oluşturulmuş olan 3 tabaklı, içi dolu yonga levha setin bir parçası olarak verilmektedir. Bu levha üzerine kaplama, MDF, HPL, veya direkt olarak boya uygulanabilmektedir.