1985 yılında üretim yolculuğuna ilk adımlarını atan firmamız; ikinci nesil olarak  günümüz teknolojilerinin getirileri ve kaliteden ödün vermeyen başarıları ile günümüze kadar istikrarlı yolculuğunu hala devam ettirmektedir.

1999 yılında YANGIN DOLABI kapsamında Türkiye’de ilk TS EN 671-1 belgesine sahip olan ELPA markası, kalite ilkesini ISO 9001 ile belgelendirerek Yangın dolabı Teknolojisi sektöründe CE standartlarında üretim yaptığını belgeleyen öncü markalardan biri olmuştur.

2000’li yılların başında  üretimini daha fazla modernize ederek; YANGIN KAPISI  kapsamında  oluşturduğumuz ELPADOOR markası ile Türkiye’de ilk EN 1364-1:2001 standardında FIRES TEST raporunu alan ilk firma ünvanına sahiptir. Firmamız; ISO 3008 ,EN 1634-1 ve CE standartlarındaki kalitesini, sahip olduğu sertifikalar ile kanıtlamıştır. ELPADOOR uluslararası norm ve standartlara uygun olarak yaptığı yangın kapısı üretiminde, kalitesini sektöründe gururla taşımaya devam etmektedir.

Yangın ve güvenlik alanında, Global Dünya ülkelerinin en büyük organizasyonu olan NFPA üyesi olan ELPADOOR Firması, Markasının yangın alanında ilk ve tek lisanslı temsilcisidir.

Yılların kattığı deneyim ve tecrübe ile birlikte, alanında her zaman bir adım önde gösterilen ELPADOOR; yaptığı çalışmalarıyla referanslarına her geçen gün bir yenisini daha ekleyerek bir sonraki yenilikçi girişiminin habercisi olmayı hedeflemektedir.

Uluslar ve kıtalar arası ihracatımızın, ülkemiz ekonomisine kalıcı izler bırakmayı hedef alan ve getirilerinin bilincini taşıyan şirketimiz, ülkemiz adına kaliteli markalarımızı; Körfez ülkeleri, Kuzey ve Güney Afrika ülkeleri, Orta Doğu, Avrupa ve Orta Asya ülkelerinde başarıyla tanıtmış ve tanıtmaya devam edecektir.

Geçmişten günümüze kadar üst düzey teknolojik gelişimlerini sürdürmeye devam eden şirketimiz, alanında bilgili ve tecrübe sahibi kadrosuyla müşterilerimizin memnuniyeti için çalışmalarına devam etmekte ve kaliteli ürünlerini en hızlı teslimat ideolojisi ile müşterilerine sunmaktadır.